Youtube Kanali Açmak İstiyorum Diyenlere Öneriler


YouTube, 2005 yılından beri sürekli gelişerek, günümüze kadar gelmiş ve dünyada milyonlarca insana gelir kapısı olmuştur. Siz de, "youtuber olmak istiyorum" diyorsanız işte size başlamanız için çok iyi 10 fikir !  


1) Günlük Yaşamınızı Videolayın ! ( Vlogging )

Vlogging, bir YouTube kanalına başlamanın en kolay yollarından biridir, çünkü video içeriği için, kamera dışında bir ek donanıma ihtiyacınız yoktur. Vlogger'lar genellikle kamerayla kendi hayatları, düşünceleri, görüşleri, kaygıları ve güncel konulardaki durumları konuşarak zaman geçirirler. Aslında bu günlük yazı yazmanın video halidir. Burada en önemli nokta günlük aktivitelerinizin ya da görüşlerinizin takip edilir olmasıdır.


2) Yeni Ürünleri Tanıtın  (Unboxing)

Youtube'un en çok izlenen kanal mantıklarından biri de teknolojik ürünlerin tanıtılmasıdır.Yeni bir ürün piyasaya sürüldüğünde, bu tür videolar ortaya çıkmaya başlar ve kendileri için almaya değer olup olmadığına karar vermek için ürünü arayan izleyicilerin dikkatini çekmeye başlar. Burada da önemli noktalardan biri kutunun yeni açılmasıdır. Böylece izleyici kendisi ile beraber ilk kez ürünü gören kanallara daha çok ilgi duyar.


3) Sevdiğiniz veya Nefret Ettiğiniz Ürün veya Hizmetler Hakkında Konuşun

Kutudan çıkaran ürünleri inceleme videoları, bir üründen ne elde edebileceğinizi gösterir, ancak çoğu zaman potansiyel tüketiciler ürünü (veya hizmeti) belirli bir süre boyunca denemiş, test etmiş kişileri aramaya başlar. Burada da bu kanal türü devreye girer. Aslında bu kanal tavsiye niteliği taşır.


4) Video Oyun Kanalı

Hemen hemen herkes, oyun oynamayı sever. Aslında buraya kadar her şey normal fakat şaşırtıcı olan, insanların oyun oynayanları izlemeyi de seviyor olmaları. Örneğin, Markiplier, 22 milyondan fazla abonesi olan bir YouTube oyun kanalıdır. Pek anlamasamda bu tarz bir kanalda sizleri kısa sürede takip edilir hale getirebilir.

5) Öğretici Bir Kanal Açın

İnsanların, her zaman teknoloji ile şaşıracakları ve kafalarının karışacağı artık kesin olan bir durumdur. İşte burada başvuracakları ana yer YouTube daki öğretici videolardır. Hadi şöyle bir düşünün, en son ne zaman bir kullanım kılavuzu okudunuz ? Ayrıca unutmayın, YouTube dünyanın en büyük ikinci arama motorudur. Burada nasıl yapıldığını bildiğiniz şeyleri insanlara göstererek kitle oluşturabilirsiniz. 

6) Müzik Performansları

Müzik yeteneğiniz varsa biraz daha şanslısınız. Ülkemizde ve dünyada, YouTube'da tonlarca sanatçı ve grup keşfedildi. Hatta pek çok ünlü insanda varlığını bu yolla sürdürüyor. Sizde bu konuda iyiyseniz hiç zaman kaybetmeden cesaretlenin ve kanalınızı açın.

7)  Olmazsa olmaz, Yemek Kanalları 

Burada yaptığınız yemekler ve püf nokta tüyoları ile hızlı bir kitleye ulaşabilirsiniz. Ayrıca unutmayın ki, illa Pekin Ördeği yapmanıza gerek yok! Ekmek arası bir lezzet bile bir çok insan için izlenir olabilir.

8) Dünyayı Keşfet: Seyahat Kanalları 

Yeni bir yere seyahat etmekten daha heyecan verici ne olabilir? İnsanlar doğası gereği daha önce görmedikleri yerlere ilgi duyarlar. Birçok YouTube içerik oluşturucusu, seyahat temasını vlogging ile birleştirir, ziyaret ettikleri yerleri kameraya alır ve izlenir olurlar.Böylece izleyiciler, bir yerin kendileri için görmeye değip değmeyeceğinin kararını verirler. 

9) İzleyicilerinizi güldürün: Komedi Kanalları

Eğer oyunculuk becerileriniz varsa ya da sadece komik şeyler yapmaktan keyif alıyorsanız, youtuber olmak adına bir çok insandan daha şanslısınız. Doğal yolla paylaşımların en fazla görüldüğü bu kanal türü sizi gerçekten çok kısa sürede çok ileri taşıyabilir. Güncel konulara parodiler yapmak bunun en hızlı yoludur. 

10)Makyaj / Güzellik Önerileri Veren Kanallar 

Kadınlar, makyaj, saç, cilt bakımı, moda ve güzellik üzerine her konuyu araştırdığı için YouTube makyaj kanalları sanırım en iyi öneridir. 


Sizde bu 10 konuyu, özelliklede birbirleri ile kombinleyerek kendinize bir kanal açıp, başarılı olabilirsiniz...

Bİze Ulaşın

Önce bize, sonra hayalinizdeki reklama ulaşın

Merhaba, benim adım: Çalıştığım firma: Bana ulaşabileceğiniz telefon numaram: ve/veya ulaşabileceğiniz e-postam: Firmamızdan ve yaptığımız şeylerden bahsedecek olursam: Sizden almak istediğim hizmet(ler):