Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

En basit tanımı ile, sosyal medya yönetimi; çevrimiçi etkileşimlerinizi ve içeriğinizi Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, YouTube ve Pinterest gibi sosyal medya kanallarında yönetme sürecidir. Markalarınız için doğru sosyal medya kanallarını seçmek, kitlenize ve hedeflerinize bağlıdır.Sosyal medya yönetimi; stratejisi geliştirme, paylaşım planlaması yapmak, kitle ile iletişim kurmak ve bunun gibi bir çok bileşene ihtiyaç duyar. Aslında sosyal medya yönetimi için yardım ihtiyacı da bu noktalar ile başlar.

Neden Sosyal Medya Gerekli ?

İlk ve belki de en belirgin sebep, müşterilerinizin sosyal medyada aktif olmasıdır. Sosyal medya reklam modelleri, insanların zevk ve tercihlerini içerdiğinden dolayı daha takip edilirdir.Bu da sosyal medya reklamlarının sunduğu mesajları, tüketicilere daha samimi açıklar.

Buna ek olarak sosyal medya yönetimi uygun maliyetlidir. Küçük işletmeler genellikle pazarlama bütçeleri söz konusu olduğunda daha azıyla daha fazlasını yapmak zorundadır. Sosyal medya yönetimi, olası satış ve dönüşüm olduğunda önemli sonuçlar elde etmenizi sağlar. Bu, reklam panoları veya TV reklamları gibi geleneksel pazarlama taktikleriyle ortaya çıkan yüksek maliyetleri ortadan kaldırır.

Biz Nasıl Yapıyoruz ?

Burada açıklayamayacağımız on iki maddeden oluşan gizli bir tarifimiz var.

Biraz tüyo verecek olursak;

- Kaliteli ve paylaşılabilir içerikler hazırlamak

- Düzenli içerik planı çıkartmak

 - Sayfa taleplerine hızlı reaksiyonlar vermek

 - Sizinle en iyi eşleşecek fenomen sayfaların yönlendirmeleri ve daha fazlası ile ...